niedziela, 24 wrzesień 2023 06:26

ZAJECIA PROJEKTOWE Z FUNDACJĄ PIASTUN

Klasa VI naszej szkoły uczestniczy w projekcie organizowanym przez Fundację Piastun - "POZNAJEMY SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ, JEJ DZIEDZICTWO KULTUROWE I HISTORYCZNE” 15 września uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Macieja Pawlaka. Dowiedzieli się o historycznym, geograficznym i kulturowym położeniu Śląska Opolskiego. Poznali najciekawsze informacje dotyczące "perełek" Opolszczyzny oraz mogli przyozdobić kwiatowymi elementami opolskimi torby. 18 września klasa wyruszyła na wycieczkę „Poznajemy opolskie tereny Górnego Śląska” W jej ramach zwiedzali Kamień Śląski i Sanktuarium Św. Jacka oraz Górę Św. Anny a tam Sanktuarium, ołtarz papieski, geopark, pomnik powstańców oraz amfiteatr. W kolejnym dniu wyruszyli na wycieczkę „Poznajemy opolskie tereny Dolnego Śląska” , gdzie zwiedzali Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Ratusz i pobliskie kościoły oraz Nysę a w niej Dwór Biskupi, Pałac Biskupi, Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, Rynek Solny, Dom Wagi Miejskiej, Wieżę Ziębicką, Piękną Studnię, Bastion św. Jadwigi. Uczniowie z zaciekawieniem poznawali kolejne miejsca dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego regionu. Ta przygoda pozwoliła im szerzej popatrzyć na nasz historię, kulturę i tradycję. Czeka nas jeszcze wycieczka po historycznych miejscach Opola. Relacja zdjęciowa z kolejnej wycieczki już wkrótce. Dziękujemy, ze mogliśmy uczestniczyć w zajęciach projektu Fundacji Piastun, który jest objęty honorowym patronatem Andrzeja Buły, finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.