czwartek, 23 czerwiec 2022 19:53

Deutsch AG

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z końcem roku szkolnego zamykamy kolejną (drugą) edycję niemieckojęzycznego projektu „Deutsch AG”. W projekcie wzięło udział 10 uczniów z klas VII i VIII. Uczniowie pracowali w dwóch grupach (klasy VII i klasy VIII). Spotykali się raz w tygodniu po lekcjach. Spotkania projektowe trwały 90 minut. Na zajęciach projektowych uczniowie poszerzali swoją kompetencję językową w zakresie języka niemieckiego. Wiele zajęć było również poświęconych tradycjom i szeroko rozumianej kulturze Niemiec oraz innym zagadnieniom realioznawczym. Uczniowie mieli również okazję poszukać niemieckich śladów w swojej okolicy. 23.06.2022 Pani Dyrektor wręczyła uczestnikom certyfikaty potwierdzające ukończenie zajęć projektowych.

czwartek, 23 czerwiec 2022 19:48

Czyściochowa akademia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Klasa 1b uczestniczyła w zajęciach „Czyściochowa akademia”. Na zajęciach nauczyliśmy się jak dbać o higienę, co się dzieje z niemytymi zębami, jak przenoszą się zarazki i brud oraz jak działa nasz nos. Program zakończyliśmy sukcesem - zaliczonymi misjami! 

czwartek, 23 czerwiec 2022 08:14

Edi - Panda

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

28.04.2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI-Panda z języka niemieckiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas IV, V i VII. Każda klasa rozwiązywała test na innym poziomie. Najlepszy wynik osiągnął Aleksander Nowak z klasy V. Aleksander zdobył tytuł laureata i uplasował się na 4. miejscu. Gratulujemy i dziękujemy!

pobrane

czwartek, 23 czerwiec 2022 08:04

Zakończenie Roku Szkolnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego dla:

 klas I-III odbędzie się o godzinie 9.15

klasy IV - VII godzina 10.30

wtorek, 21 czerwiec 2022 16:06

Festiwalu Nauki w PSP nr 30

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To była niesamowita uczta naukowa! Tego dnia uczniowie szkoły brali udział w cyklu różnych zajęć. Odbyły się liczne doświadczenia oraz eksperymenty. Min. Odbyły się następujące zajęcia:

 • Jak oszczędzać wodę? Prawo Archimedesa.
 • Model oczyszczalni ścieków.
 • Pokaz filtracji wody.
 • Pierwsza pomoc.
 • Akademia wyobraźni – zajęcia taneczne połączone ze śpiewaniem w języku angielskim.
 • Pokaz minerałów.
 • To nie czary – to fizyka.
 • Doświadczenia przyrodnicze
 • Lego Ministrom.
 • Robot Photon Education – programowanie.
 • Piosenki po angielsku.

Większość zajęć została przeprowadzona z użyciem pomocy dydaktycznych, które otrzymała szkoła w ramach projektu : Kreatywna Opolszczyzna – Program Twórczych Metod Kształcenia w Szkołach Aglomeracji Opolskiej.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani, słuchali i zadawali  bardzo dużo pytań, przeprowadzali sami eksperymenty. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości uczestnictwa w Festiwalu Nauki. Udział w zajęciach wzbudził wiele pozytywnych emocji. Niektórzy z uczniów wcielili się nawet w rolę prowadzących. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgodnie stwierdzili, że taki Dzień Dziecka musi wpisać się w tradycje naszej szkoły. 

poniedziałek, 20 czerwiec 2022 15:47

Dzień Mamy i Taty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Kochana Mamo, Kochany Tato, 

Dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,

Że nas kochacie, że o nas dbacie

I wszystkie posty nam wybaczcie."

Wszystkim Rodzicom klasa III przesyła najszczersze podziękowania za trud wychowania oraz życzy niekończących się pokładów cierpliwości i wciąż rosnącej dumy ze swoich pociech.

poniedziałek, 20 czerwiec 2022 15:39

Zapytanie ofertowe na pracownię do nauczania informatyki w PSP nr 30 w Opolu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
niedziela, 19 czerwiec 2022 05:33

Straż

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klas 2 odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w Opolu – Chmielowicach. Dzieci podczas tej wycieczki zwiedziły garaże, w których mieszczą się wozy strażackie. Miały możliwość założenia kasku strażackiego oraz bardzo ciężkiego stroju. Uczniowie próbowali ugasić ogień wężem strażackim. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli Strażący. Zwiedzanie remizy strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Strażakom bardzo dziękujemy za przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Życzymy wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów zawodowych.

czwartek, 16 czerwiec 2022 11:38

Nocka w szkole

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie klas 2a, 2b, 6a, 7a, 7b i Samorząd Uczniowski spędzili „NOCKĘ W SZKOLE”, naturalnie pod czułym okiem wychowawców i opiekunów SU. Samorząd Uczniowski przygotował harmonogram, który wypełniony był ulubionymi zajęciami. Były gry i zabawy stolikowe. Gry dydaktyczne na tablicy multimedialnej, konsumpcja pizzy, ciche czytanie książek, karaoke i filmy. Młodsi uczniowie spacerowali również nocą po Chmielowicach, czym wzbudzali duże zainteresowanie. Młodzież z latarkami bawiła się w całej szkole w chowanego.

Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie opuszczali szkołą z pytaniem: „Kiedy znowu będziemy nocowali w szkole?”

wtorek, 14 czerwiec 2022 20:45

Lamki dzień 2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Info z dzisiejszych warsztatów: " Drugi dzień warsztatów w Stowarzyszeniu Opolskie Lamy upłynął na animacjach rysunkowych. Uczestnicy po wczorajszych działaniach twórczych - piksilacja - dzisiaj realizowali się plastycznie. Z ich dwudniowych  działań powstaną filmy, które zostaną zamieszczone na www naszej szkoły. Dzisiejsze zajęcia uatrakcyjniło silent disco, które wprawiło w doskonały nastrój wszystkich uczestników".

Strona 1 z 11