wtorek, 21 grudzień 2021 20:34

Ciekawa lekcja fizyki

W ostatnim czasie, podczas lekcji w szkole zajęcia z fizyki dotyczące „Właściwości ciał stałych - minerałów” dla swoich kolegów i koleżanek przygotował i przeprowadził w profesjonalny sposób uczeń klasy 7 a - Szymon Czuba.  Szymon przyniósł do szkoły swoją bogatą kolekcje minerałów - opowiadał o nich z wielkim przejęciem i zaciekawieniem. Pokazywał je oraz opowiedział wszystkim o ich twardości. Wspomniał o 10 - stopniowej skali Friedricha Mohsa. Wyjaśnił, że każdy minerał może zarysować minerał poprzedzający go na skali twardości, czyli bardziej miękki od niego - i być porysowany przez następujący po nim. Odpowiadał na pytania uczniów, którzy byli bardzo zaciekawieni tematem. Wspominał o ciekawostkach dotyczących minerałów oraz jak je zdobył. Lekcja była bardzo ciekawa i przebiegła niezwykle szybko. Czekamy na kolejne  takie lekcje naszych pasjonatów.